KKK

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas lastehoid töötab ka suvel?

Meie lastehoid töötab ka suvel. Lastehoid on suletud ainult riigipühadel ja tööpäevad on lühendatud riigipühadele eelneval päeval (23. veebruar, 22. juuni, 23. detsember, 31. detsember).

Kas hoius on olemas koht lapse isiklike asjade hoidmiseks?

Igal lapsel on nimeline nagi, kuhu saab riputada koti ja  õueriided. Samuti on igal lapsel oma korv, kus saab hoida varuriideid, mähkmeid jms.

Mis asjad võiksid lapsel hoius kaasas olla?

Lapsel peaks hoius olema mähkmed (juhul kui vaja), varuriided (sokid, püksid, pluusid, aluspesu jms). Lapsel võib alati olla kaasas oma turvaese,  lutt ja veepudel. Kaasas võivad olla ka oma kaisuloomad, tekike, padi vms.

Kas laps peab oskama iseseisvalt süüa?

Vajadusel abistatakse last söömisel – tihti on nad meie juurde tulles pisikesed ja vajavad abi söömisel. Üldiselt nad õpivad selle üsna kiiresti teiste eeskujul selgeks.

Kas on võimalik hoius pakkuda lapsele kodust kaasa saadetud toitu?

Jah, kuid sellisel juhul ei vastuta lastehoid toidu kvaliteedi ja säilitamise eest. Kogemusi lastega, kes on eritoidul, on meil mitmeid. Igal aastal on lastehoius üks või kaks last, kel kodust kaasa pandud toit või nt on toitlustaja poolt tagatakse eritoit. Eritoit valmistatakse toitlustaja poolt tingimusel, et lapsel on olemas vastav tõend.

Kas arvestate lastega, kellel esineb erinevaid allergaid või talumatust teatud toiduainete vastu?

Arvestame erisoovidega. Näiteks ei paku piima lastele, kes piima juua ei tohi. Samuti on võimalik meie toitlustajaga jõuda kokkuleppele, et lapsele sobimatu toit asendatakse toiduga, mida ta tohib süüa (arstitõendi olemasolul).

Kuidas tagate laste turvalisuse mänguväljakule jalutamisel?

Lastel on seljas oranžid helkurvestid, mis teevad nad lihtsasti märgatavaks. Lisaks on laste käed jalutusköie küljes, et keegi ei saaks jalutamise ajal teelt kõrvale kalduda. Ühtlasi ei ole tänaval tihedat autoliiklust, on ühesuunaline liiklus ja meie ülekäigukoht on  hästi nähtav.

Kuidas tagate laste turvalisuse mänguväljakul?

Mängime lasteaed Sipsiku õuealal asuval väiksemal mänguväljakul, mis on sobiv mängimiseks sõimealistele lastele. Laste mänguala on hästi jälgitav, lasteaia ümber on kõrge värav, mis on suletav riiviga, lisaks on mänguväljaku enda ümber puidust aed, mida saab avada ainult väljast. Lisaks meie lapsehoidjad  loevad lapsi mänguväljakul üle pidevalt.

Kuidas lohutate nutvaid lapsi? 

Meie töötajad arvestavad kõikide laste individuaalsusega. Mõni laps soovib olla süles, teine mitte nii väga ja see on okei! Üritame alati leida parima lahenduse lapse jaoks.

Milline on teie magamamineku rutiin?

Enne magaminekut söövad lapsed sooja lõunasööki, seejärel pestakse, käiakse potil, pannakse selga magamisriided (ei pea olema magamisriideid, võib ka t-särgi väel magada) ja lapsehoidjad aitavad lapsed oma vooditesse, millele järgneb üks või mitu toredat unejuttu või hoopis  mõnus rahustav muusika. Kasutame ka aeg-ajalt white noise masinat.

Kas lapsed jäävad hoius magama, kui laps on kodus harjunud magama hällis või värskes õhus?

Meil on nii palju kogemusi väga paljude erinevate lastega, kes kõik on erinevate harjumustega. Mitte ühelgi lapsel ei ole seni olnud probleeme, kui on kodus harjutud magama hällis või värskes õhus, kõik nad on suutnud ümber harjuda. Paljuski on abiks n-ö “kambavaim”.

Esimestel kordadel võivad lapsed küll vajada lapsehoidja tuge- selle tõttu paneme ka esimest korda uinakut tegeva lapse alati lapsehoidja kõrval olevasse voodisse, et vajadusel saaks last paitada, sülle võtta vms.