KKK

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas lastehoid töötab ka suvel?

Meie lastehoid töötab ka suvel. Lastehoid on suletud ainult riigipühadel ja tööpäevad on lühendatud riigipühadele eelneval päeval (23. veebruar, 22. juuni, 23. detsember, 31. detsember).

Kas hoius on olemas koht lapse isiklike asjade hoidmiseks?

Igal lapsel on nimeline nagi, kuhu saab riputada koti ja  õueriided. Samuti on igal lapsel oma korv, kus saab hoida varuriideid, mähkmeid jms.

Mis asjad võiksid lapsel hoius kaasas olla?

Lapsel peaks hoius olema mähkmed (vajadusel), varuriided (sokid, püksid, pluusid, aluspesu jms). Lapsel võib alati olla kaasas oma turvaesem lutt ja veepudel. Kaasas võivad olla ka oma kaisuloomad, tekike, padi vms.

Kas laps peab oskama iseseisvalt süüa?

Vajadusel abistatakse last söömisel – tihti on nad meie juurde tulles pisikesed ja vajavad abi söömisel. Üldiselt nad õpivad selle üsna kiiresti teiste eeskujul selgeks.

Kas on võimalik hoius pakkuda lapsele kodust kaasa saadetud toitu?

Jah, kuid sellisel juhul ei vastuta lastehoid toidu kvaliteedi ja säilitamise eest.

Meie toitlustaja teeb eraldi toidu kõikidele lastele, kellel on võimalik esitada allergia või toidutalumatuse kohta vastav tõend.

Kas arvestate lastega, kellel esineb erinevaid allergaid või talumatust teatud toiduainete vastu?

Arvestame erisoovidega. Näiteks ei paku piima lastele, kes piima juua ei tohi. Samuti on võimalik meie toitlustajaga jõuda kokkuleppele, et lapsele sobimatu toit asendatakse toiduga, mida ta tohib süüa (arstitõendi olemasolul).

Kuidas tagate laste turvalisuse mänguväljakule jalutamisel?

Lastel on seljas oranžid vestid, mis teevad nad lihtsasti märgatavaks. Lisaks on laste käed jalutusköie küljes, mis teeb laste kõrvalepõikamise kõnniteelt raskeks. Ühtlasi ei ole tänaval tihedat autoliiklust, on ühesuunaline liiklus ja meie ülekäigukoht on  hästi nähtav.

Kuidas tagate laste turvalisuse mänguväljakul?

Mängime lasteaed Sipsiku õuealal asuval väiksemal mänguväljakul, mis on sobiv mängimiseks sõimealistele lastele. Laste mänguala on hästi jälgitav, lasteaia ümber on kõrge värav, mis on suletav riiviga, lisaks on mänguväljaku enda ümber puidust aed, mida saab avada ainult väljast.

Meie lapsehoidjad  loevad lapsi mänguväljakul üle pidevalt.

Kuidas lohutate nutvaid lapsi? 

Meie töötajad arvestavad kõikide laste individuaalsete iseärasustega. Mõni laps soovib olla süles, teine soovib tõmbuda eemale. Üritame alati leida parima lahenduse just antud lapse jaoks.

Milline on teie magamamineku rutiin?

Enne magaminekut söövad lapsed sooja lõunasööki, seejärel pestakse, käiakse ühiselt potil, pannakse selga magamisriided (oleneb lapsest) ja lapsehoidjad aitavad lapsed oma vooditesse, millele järgneb üks või mitu toredat unejuttu või hoopis  mõnus rahustav muusika.

Kas lapsed jäävad hoius magama, kui laps on kodus harjunud magama hällis või värskes õhus?

Meil on nii palju kogemusi väga paljude erinevate lastega, kes kõik on erinevate harjumustega. Mitte ühelgi lapsel ei ole seni olnud probleeme, kui on kodus harjutud magama hällis või värskes õhus, kõik nad on suutnud ümber harjuda. Paljuski on abiks n-ö “kambavaim”.

Esimestel kordadel võivad lapsed küll vajada lapsehoidja tuge- selle tõttu paneme ka esimest korda uinakut tegeva lapse alati lapsehoidja kõrval olevasse voodisse, et vajadusel saaks last paitada, sülle võtta vms.